Wiadomości/Artykuły O nas Produkty Cennik Katalog Dokumentacje Kontakt

Wybrane z oferty

Czujnik zaniku fazy MKF-12P

Zdjęcie główne

• zanik fazy
• asymetria faz
• 2 styki przełączne 8A


zobacz szczegóły >>
WYRÓŻNIENIE WYRÓŻNIENIE NOMINACJA ZŁOTY MEDAL WYRÓŻNIENIE WYRÓŻNIENIE
ENEX '2009 ELEKTROINSTALACJE'99 1998 INSTALELEKTRA '98 ELEKTRO EXPO '97 ELEKTROINSTALACJE'97

 

Witamy na naszej stronie internetowej

Zakład Elektroniczny POLLIN to firma rodzinna, od 1993 roku zajmująca się konstruowaniem i produkcją najwyższej jakości urządzeń elektronicznych dla automatyki i energoelektroniki, stawiając przy tym na innowacyjność i niezawodność.Czujniki zaniku fazyNiemal każdy nasz produkt to zupełna nowość na rynku, stanowiąca wzór do naśladowania dla innych producentów. Jako pierwsi wprowadziliśmy na rynek między innymi: czujnik zaniku fazy w jednym module, automatyczny przełącznik faz, jednofazowe i trójfazowe wskaźniki zasilania, pomiarowy wskaźnik napięcia, automat zmierzchowy pozwalający na niezależną regulację progu załączenia i wyłączenia, a także inne niespotykane dotąd na rynku rozwiązania.


Nasza oferta jest systematycznie rozbudowywana. Obecnie zawiera ona urządzenia, których zadaniem jest kontrola sieci, automaty realizujące sterowanie oświetleniem, wskaźniki napięcia (zasilania) w największej na rynku liczbie odmian, jednofunkcyjne przekaźniki czasowe, a także inne urządzenia – w tym moduły bezpiecznikowe, moduły alarmowe, moduły styków pomocniczych czy testery ciągłości przewodów. W ostatnim czasie firma rozpoczęła również prace nad urządzeniami realizującymi sterowanie grzałek, wykorzystywanymi w systemach energii odnawialnej, jaką jest energia wiatrowa.

 

 


Automatyczne przełączniki fazWśród produktów firmy POLLIN służących do kontroli sieci, znajdują się przekaźniki asymetrii napięciowej (czujniki zaniku fazy), automatyczne przełączniki faz, zestawy stycznikowo-przekaźnikowe (zabezpieczenie silnika trójfazowego) oraz sterowniki samoczynnego załączania rezerwy.


Przekaźniki asymetrii napięciowej (czujniki zaniku fazy) produkowane są przez nas w kilkunastu odmianach, różniących się zakresem realizowanych funkcji oraz obciążalnością i ilością styków wyjściowych. Dobór odpowiedniego przekaźnika ułatwia opracowana przez nas tabela. Najbardziej rozbudowaną wersją jest czujnik zaniku fazy MKF-2PM. Ten przekaźnik zaniku i kolejności faz może stanowić wszechstronne zabezpieczenie silnika trójfazowego, gdyż poza reakcją na zanik lub obniżenie napięcia na jednej z faz oraz nieprawidłową kolejność faz, chroni także przed konsekwencjami awarii styków stycznika. Przekaźnik zaniku fazy MKF-2PM został dodatkowo wyposażony w możliwość regulacji progu i czasu opóźnienia zadziałania. Istotnym atutem tego czujnika zaniku fazy są jego małe gabaryty (tylko 1 moduł!).


Zabezpieczenie silnika trójfazowegoOd 1995 roku, kiedy po raz pierwszy zaprezentowaliśmy automatyczny przełącznik faz, konstrukcja tego urządzenia znacząco się zmieniła. Obecnie wszystkie jego odmiany wykonywane są w obudowach przeznaczonych do montażu na szynie. W naszej ofercie znajduje się zarówno automatyczny przełącznik faz w produkowanej od lat, rozbudowanej wersji - umożliwiającej regulację progu zadziałania i podłączenie zewnętrznych styczników, jak i jego uproszczona i bardziej atrakcyjna cenowo odmiana.


Zestawy stycznikowo-przekaźnikowe to kompletne zabezpieczenie silnika trójfazowego, które cieszy się popularnością i uznaniem klientów od początku istnienia firmy POLLIN. Zmodernizowana wersja dawnych zestawów ZS-5MB to zestawy EURO-2, różniące się wykonaniem w zależności od mocy silnika trójfazowego, który mają zabezpieczać.

 Automaty zmierzchoweSterowniki samoczynnego załączania rezerwy (SZR) przeznaczone są do stosowania w układach samoczynnego załączania rezerwy (szr) i realizują automatyczne załączanie rezerwy w przypadku wystąpnienia awarii zasilania podstawowego. Na bazie oferowanych przez nas sterowników można wykonać układ samoczynnego załączania rezerwy typu „sieć – sieć”. Sterownik samoczynnego załączania rezerwy SZR automatycznie przełącza zasilanie z sieci podstawowej na rezerwową (i odwrotnie) w przypadku zaniku napięcia, asymetrii faz lub nieprawidłowej kolejności faz. Produkowane przez nas sterowniki realizujące samoczynne załączanie rezerwy cechują się łatwością obsługi i kompaktową budową oraz upraszczają układ samoczynnego załączania rezerwy.


Produkowane przez POLLIN urządzenia służące do sterowania oświetleniem to wyłączniki zmierzchowe, automat schodowy i wyłączniki bistabilne.


Wyłączniki zmierzchowe przeznaczone są do automatycznego załączania oświetlenia o zmierzchu i wyłączania o świcie. Każdy produkowany przez nas automat zmierzchowy wyposażony został w bezzwłocznie działającą diodę LED, która informuje o uchwyceniu progu zadziałania. Spośród szeregu oferowanych przez nas tzw. "zmierzchówek", na szczególną uwagę zasługuje automat zmierzchowy MROK-Mini, który przy niewielkich wymiarach (50x40x20 mm) posiada wszystkie funkcjonalności dobrego wyłącznika zmierzchowego. MROK-Mini to najmniejszy na rynku automat zmierzchowy o obciążalności 16A.


Automat schodowySłużący do automatycznego wyłączania oświetlenia po upływie nastawionego czasu, produkowany przez nas, automat schodowy może być używany zarówno w instalacji 3- jak i 4-żyłowej.


Wyłączniki bistabilne służą do włączania i wyłączania urządzeń za pomocą dowolnej liczby przycisków. Oferowany przez nas przekaźnik bistabilny automatycznie rozpoznaje sygnał sterujący (zero fazowe "N" lub faza "L"). Jego ważną zaletą jest możliwość bezpośredniego sprawdzenia działania urządzenia za pomocą przycisku "TEST", znajdującego się na froncie urządzenia.


POLLIN posiada obecnie najszerszą na rynku ofertę wskaźników napięcia.


Kategoria ta obejmuje jednofazowe i trójfazowe wskaźniki obecności napięcia (zasilania), pomiarowe wskaźniki napięcia oraz monitorujące wskaźniki napięcia. Trójfazowy wskaźnik obecności napięcia wprowadziliśmy na rynek jako pierwsi w 1998 roku, jako alternatywę dla instalatorów stosujących trzy jednomodułowe lampki kontrolne.


Przekaźniki czasoweJednofunkcyjne przekaźniki czasowe produkowane są przez POLLIN w ponad 70-ciu odmianach.


Przekaźnik czasowy może realizować funkcję opóźnionego załączenia, opóźnionego wyłączenia, opóźnionego odpadania, cykliczną ze startem od wyłączenia lub cykliczną ze startem od załączenia. Poszczególne przekaźniki czasowe różnią się także rodzajem zasilania, obciążalnością i typem sygnału sterującego. Aby wybrać odpowiednio dopasowany do potrzeb użytkownika przekaźnik czasowy najlepiej skorzystać z opracowanej przez nas tabeli.


Wśród innych produktów firmy POLLIN znajdują się:

moduły bezpiecznikowe (na wkładki topikowe do 10A), moduły alarmowe (do sygnalizacji dźwiękowej), moduły styków pomocniczych (nawet 3 styki w jednym module) oraz testery ciągłości przewodów
(do przewodów nie będących pod napięciem).


Nasze wyroby objęte są 5-letnią, a w niektórych przypadkach 10-letnią gwarancją.


Innowacyjność, niezawodność i estetyka produktów firmy "POLLIN" była niejednokrotnie wyróżniana i nagradzana między innymi na międzynarodowych targach branżowych:

  • Wyróżnienie na targach ENEX '09 w Kielcach za monitorujący wskaźnik napięcia
  • Wyróżnienie na targach ELEKTROINSTALACJE '99 w Gdańsku za wskaźniki zasilania (seria WN) i pomiarowe wskaźniki napięcia (seria WP)
  • Nominacja do Godła TERAZ POLSKA '98 za przekaźniki asymetrii napięciowej – seria MKF
  • Złoty Medal na targach INSTALELEKTRA '98 w Bydgoszczy za pomiarowy wskaźnik napięcia WP-1
  • Wyróżnienie na targach ELEKTRO EXPO '97 w Warszawie za przekaźniki zaniku fazy – seria MKF
  • Wyróżnienie na targach ELEKTROINSTALACJE '97 w Gdańsku za czujnik zaniku fazy MKF-1M

 

Wiadomości, informacje, porady, promocje oraz artykuły

2015-12-11

„Produkt Roku” na targach ENERGETICS 2015 – wyróżnienie dla MASTER-a

Listopadowe targi ENERGETICS 2015 były dla nas okazją do wielu interesujących rozmów. Uprzejmie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko, za poświęcony czas oraz inspirujące konwersacje.
czytaj >>

2015-03-24

NOWOŚĆ - przekaźnik czasowy MASTER

2015-03-24

POLLIN OdNOWA

2015-03-11

Bądźcie z nami! AUTOMATICON 2015 – Hala nr III, stoisko J 10

zobacz wszystkie wiadomości >>